güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 6 ay

İşbir Yatak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından hayata geçirilen ASO 4. “Öğren ve Dönüş” projesi için harekete geçti. Bu kapsamda fabrikalarında yapmış olduğu güncellemeleri devam ettirme kararı alan marka, yalın üretim kapsamında alınan eğitimler sonucu yüzde 30-40 oranında verimlilik sağlamayı hedefliyor. Ayrıyeten, üretim niteliğini artıracak program sayesinde maliyetlerde yüzde 5 ila yüzde 10 ortasında düşüş yaşanacak.

DAHA FAZLA ESER ARZI SAĞLANACAK

İşbir Yatak Tedarik Zinciri Yöneticisi Soner Tekin, “Bir müddettir, fabrikamızda yalın üretime geçiş konusunda hummalı bir çalışma içerisindeyiz. ASO ile birlikte yürüttüğümüz bu proje kapsamında da, ASO yetkililerinin ziyareti ve saha incelemeleri öğren-dönüş programı çerçevesinde yapıldı. Bu ziyaret ve programın katkıları, yalın üretim sürecindeki dönüşümümüze eşsiz katkılar sağlayacak. Bu mevzuda, İşbir Yatak üretim grubu olarak bizler geleceğin üretim modellerine odaklanıyoruz. Bu çerçevede, tüm tedarik ve üretim süreçlerimizi de güncelliyoruz. Bunun yanı sıra, yeni üretim sınırlarımız da kurulmaya başlanıyor. Bu yeni üretim sınırları da, hem verimliliği artırıp hem de sayısal olarak daha fazla tüketiciye daha fazla eser arzı çıkarmamızı sağlayacak” diye konuştu.

YÜZDE 140 ORANINDA VERİMLİLİK SAĞLANIYOR

Model Fabrika hakkında bilgi almak için harekete geçen İşbir Holding yetkililerinden oluşan heyet, ASO Model Fabrika’ yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu kapsamda fabrika, farklı kesimlerden firmaların önder takımlarına verdiği deneyimsel yalın üretim eğitimleri ile yüzde 65’lik hatırlama oranlarını yüzde 85 ila yüzde 100 düzeylerine çıkarıyor. İştirakçi firmalara, kendi alanlarında seçilen pilot bir bölgede yeni yatırım yapmadan 3,5 ayda yalın dönüşümün sağlanabileceği anlatılıyor. Birinci pilot uygulamayla ise, firmalar yüzde 140’lara varan verimlilik artışı sağlayarak proje için ayırdıkları bütçeyi 1,5 ayda geri alabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir