güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 6 min 5 ay

Dünyanın önder besin şirketi Nestlé, iklim değişikliğiyle uğraş hareket planı rehberliğinde, gezegenimizin maruz kaldığı çevresel tehditlere dikkat çeken 22 Nisan Dünya Günü’nde yeni bir projeye daha imza atıyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, sürdürülebilir bir gelecek için Help Steps uygulaması iştirakinde adımları güzelliğe dönüştürüyor. Kampanya kapsamında, 22 Nisan – 22 Temmuz ortasında atılacak istekli adımlar, besin atığını önleyen ve fazla besinleri muhtaçlık sahiplerine ulaştıran Besin Kurtarma Derneği’ne bağışlanacak.

Dünyanın 186 ülkesinde faaliyet gösteren Nestlé, “Ortak Bedel Yaratma” anlayışı çerçevesinde, bugünün ve gelecek kuşakların hayat kalitesini arttırmak için besinin gücünü ortaya çıkarmak emeliyle çalışıyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımını, çalışanlarının gönüllülük çalışmalarıyla hayatın her alanına taşıyan şirket, Birleşmiş Milletler Global Sözleşmesi’nin 17 sürdürülebilir kalkınma gayesinden biri olan “Amaçlar için Ortaklık” doğrultusunda iş birliklerini artırıyor.

Bu doğrultuda Nestlé Türkiye, adımları güzelliğe dönüştüren uygulama Help Steps ile proje geliştirmeye devam ediyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde Dünya Günü’nde başlatılan yeni kampanya ile Nestlé, evvelki kampanyada ulaşılan 160 milyon adım sayısını arttırmayı hedefliyor. Hayata geçirilen yeni proje kapsamında atılacak istekli adımlar, besin atığını önleyen ve fazla besinleri gereksinim sahiplerine ulaştıran Besin Kurtarma Derneği’nin faaliyetlerine dayanak olacak. Şirket dışından gönüllülerin de katılabileceği kampanya, 22 Nisan’da başlayacak ve üç ay boyunca devam edecek. Besin Kurtarma Derneği birinci kere Nestlé Türkiye’nin takviyeleriyle hayata geçen proje ile Help Steps uygulamasında yer alacak.

Sürdürülebilir Bir Gelecek Güçlü İş Birlikleri ile Mümkün

22 Nisan Dünya Günü üzere manalı günleri, dünyaya karşı sorumluluklarımızı hatırlatması bakımından çok bedelli bulduğunu söz eden Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İrtibat Yöneticisi Zeynep Sungu,“Ortak Bedel Yaratma anlayışımız çerçevesinde, gezegenimiz için yarar üretecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz periyodun gereği, Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübümüzle takviye aktivitelerimizi dijital alana taşıyabileceğimiz yeni yollar keşfettik. Bu doğrultuda Help Steps’in en güçlü kurumsal destekçilerinden biri olduk. Birlikte hayata geçirdiğimiz birinci projemiz ile Yeryüzü Derneği’nde 160 milyon adımı bağışlanmasına öncülük ettik. Yeni kampanyamızda ise adımlarımızı tekrar uygulamada birinci kere bulunacak Besin Kurtarma Derneği için atacağız. Bu memnun haberi Dünya Günü’nde paylaşmak ayrıcalıklı bir gurur. Nestlé Türkiye çalışanlarının yanı sıra tüm kullanıcıların da takviye verebileceği kampanyada biriken adımlar, halihazırda iş birliği halinde olduğumuz toplumsal teknoloji teşebbüsü Fazla Gıda’nın, kardeş kuruluşu olan Besin Kurtarma Derneği’nin çalışmalarında dayanak olmak üzere kullanılacak. Uygulamayı destekleyen birinci marka iş birliğine imza atan kurum olarak, bu yaklaşımımızın tüm kesimimize yol gösterici olacağını düşünüyorum. Değerli bir farkındalığın yapıtı olan ve gezegenimizin karşı karşıya kaldığı sıkıntılara dikkat çeken Dünya Günü’nü kutluyorum. Hayatın her anına düzgünlük ve dayanışmayı taşıyan Gönüllülük Kulübümüze ve adımlarıyla güzelliği destekleyecek herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dünyada her yıl 1,3 milyar ton besinin israf edildiğine ve besin atığının gezegenimizdeki karbon salımının 8’ini oluşturduğuna dikkat çeken Besin Kurtarma Derneği Lideri Berat İnci, “Gıda israfını tedbire gayretimiz, gezegenimizin sıhhati ve geleceği içindir. Besin Kurtarma Derneği olarak emelimiz besin israfını önleyerek, kürede tüm canlılar için sürdürülebilir ömrü mümkün kılmak, iklim aksiyonuna ve açlıkla gayrete katkı sağlamaktadır. “Dünyamızı Geri Verin” ana temasıyla kutladığımız 2021 yılı Dünya Günü’nde, Nestlé Türkiye ile gezegenimizi geri almak için atacağımız her adımı çok manalı buluyorum. Dünyamızı geri alma seyahatimize Help Steps’in tanıklığı da bizim için heyecan verici olacak. Gezegenimizin geleceği için başlattığımız bu seyahatte adımlarıyla bize dayanak olacak herkese gönül dolusu teşekkür ediyor ve Dünya Günü’müzü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir