güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 7 min 5 ay

Sağlık ve teknoloji alanında Türkiye’nin en büyük buluşmalarından biri olan MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Doruğu, 22 – 25 Nisan 2021 tarihleri ortasında dalın tüm paydaşlarını online olarak bir ortaya getirecek. Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her yıl; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı formda birleştiren ve bölümlerin geleceğine ışık tutan dorukta bu yıl, “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!” temasıyla, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, kesimin yaşamsal değerine ve gelecek vizyonuna dikkat çekilmesi hedefleniyor.

2017’den beri IEEE Ankara University Student Branch Chapter tarafından Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her yıl; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı biçimde birleştiren ve dalların geleceğine ışık tutan MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Tepesi, 22 – 25 Nisan 2021 tarihleri ortasında sağlık kesiminin tüm paydaşlarını online olarak bir ortaya getirecek. Tepede, “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!” temasıyla pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, bölümün yaşamsal ehemmiyetine ve gelecek vizyonuna dikkat çekilmesi hedefleniyor.

En Büyük Sektör-Öğrenci Buluşması

T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılış konuşmalarının yapılacağı MEDCON Zirvesi’nde Türkiye’nin dört bir yanından kamu ve özel kesim kurumları, sağlık bölümü profesyonelleri, uzman tabipler, akademisyenler ve dalın geleceğine taraf verecek üniversite öğrencileri bir ortaya gelecek. Ulusal bazda en büyük sektör-öğrenci buluşması niteliği taşıyan dorukta öğrenciler, sponsor kurumların bünyelerindeki staj imkanlarını öğrenebilecek ve müracaatta bulunabilecek. 2017’de bir öğrenci aktifliği olarak hayata geçirilen MEDCON, online çağın getirilerini de kullanarak 2021’de dalın en büyük aktifliğine imza atacak.

Sanal Kongre Alanı ve Teğe Bir Görüşmelerle Fark Yaratan Aktiflik

Eş vakitli olarak planlanan aktiflik bileşenleri ortasında Sağlık, Bilim ve Teknoloji Tepe Oturumları, Girişimcilik Tepe Oturumları, MEDCON Business Lounge, MEDCON Meet-Up ve MEDCON Toplumsal konseptleri yer alıyor. Aktiflik hem kesimler ortası görüşmeleri hem de öğrenci-sektör buluşmalarını desteklemek ismine DealRoom altyapısını kullanarak tüm iştirakçi, konuşmacı ve sponsorları online platform üzerinde buluşturacak. Tepe oturumları, hem sistem üzerindeki canlı yayından hem de Youtube üzerinden takip edilebilirken iştirakçiler birbirleri ve kesim başkanları ile toplantı talebinde bulunarak iş birliği geliştirebilecek.

Sağlık Bölümüne Taraf Veren Kurumlar ve Profesyoneller Dorukta Yer Alacak!

Abbott Ana Sponsorluğu ve Dräger, Roche, GE Healthcare, Siemens Healthineers, Boston Scientific, Philips, Sanofi, Pfizer üzere küresel başkanların sponsorluğunda gerçekleşecek MEDCON Doruğu, kamu ve özel kesim kurumları tarafından yılın en kapsamlı öğrenci aktifliği olarak destekleniyor.

MEDCON Zirvesi’nde bu yıl da Türkiye’nin sağlık ve teknoloji alanına istikamet veren kurumların yöneticileri ve profesyonelleri konuşmacı olarak yer alacak. Konuşmacılar ortasında T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Dräger CPSO’su Jeff Moore, Dräger Avrupa Bölge Pazarlama Yöneticisi Juan Ignacio CUERDA, Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, GE Healthcare Moleküler Görüntüleme ve Onkoloji Genel Müdürü Dinçer Diren, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Dr. Hasan Büyükdoğan, Pfizer Az Hastalıklar Afrika ve Orta Doğu Medikal Yöneticisi Mert Ceyhan, Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli ve Prof. Dr. Koray Tekin üzere isimler yer alacak.

Bu Yılın Teması “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!”

Kesimin en büyük sektör-akademi buluşması MEDCON, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, kesimin yaşamsal değerine ve gelecek vizyonuna dikkat çekmek ismine 2021 temasını “Sağlığa Ses Ver, Hayat İz Bırak!” olarak belirledi.

Bu konsept kapsamında aktiflik öncesi ve sonrasında gerçekleşecek oturum ve forumlarda ortaya konulan fikir ve vizyonun bir toplamı olarak “Geleceğin Dünyası’nda Sağlık, Bilim ve Teknoloji” başlıklı bir rapor hazırlayacak olan MEDCON Tertip ve İrtibat Komitesi, bu çalışma aracılığı ile geleceğin sağlık ve bilim insanları olacak üniversite öğrencilerine bir vizyon oluşturma maksadında. Aktifliğin toplumsal sorumluluk çalışmaları kapsamında tepe ile eş vakitli yürütülen çalışmalara dair rapor, sagligasesver.com üzerinden yayınlanacak. Dijital parmak izi ile görselleştirilen bu vizyon, geleceğin dünyasının sağlık, bilim ve teknoloji perspektifi ile gelişeceğini ve dönüşeceğini vurguluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir