güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 6 ay

MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği (YOMSAD)’ın 30 Mart tarihinde gerçekleşen 25. Olağan Genel Kurulu’nda, ağaç bazlı panel dalının deneyimli ismi, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, oy birliğiyle tekrar dernek lideri seçildi.

MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği (YOMSAD) üyeleri,yeni idaresi belirlemek üzere 30 Mart 2021 Salı günü 25. Olağan Genel Kurul’da bir ortaya geldi. 2018, 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleştirilen faaliyetlerin aktarıldığı toplantıda, Lider Haluk Yıldız öncülüğünde yürütülen çalışmalar ve sektörel teşebbüsler üyelerle paylaşıldı. Toplantının akabinde yapılan seçimde, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız oy birliğiyle bir sefer daha YOMSAD Başkanlığına seçildi.

Yıldız: “Yerli ve ulusal üretimimizle iktisattaki hissemizi artırmaya odaklanacağız”

Seçimin akabinde yaptığı konuşmada, kendisine ve idareye seçilen üyelere gösterilen ilgi ve inanca teşekkürlerini sunan Lider Haluk Yıldız şunları söyledi: “Türkiye ağaç bazlı panel bölümü olarak, küresel çapta işler başarmaktayız. Şiddetli pandemi şartlarına karşın, 2020 yılı boyunca dal olarak bir dizi riski üstlenerek tam kapasiteye yakın çalıştık. Ülkemizde üretilen yonga levha ve MDF’nin yaklaşık 80’ini iç piyasaya vererek katma bedelli eser arzını destekliyoruz. Önümüzdeki devirde, bölümümüz için elbirliğiyle çalışmaya ve birlikte kıymet üretmeye uğraş edeceğiz. Umuyoruz ki, yenilenebilir ham hususa dayanan yerli ve ulusal üretimimizle Türk ekonomisindeki hissemizi daha da artıracağız.”

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, YOMSAD Başkanlığının yanı sıra, TOBB Türkiye Orman Eserleri Meclisi Başkanlığı misyonunu de muvaffakiyetle sürdürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir