güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 5 min 5 ay

-“ GENEL LİDERİNİN DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMA UĞRAŞI MUHALEFETİ SUSTURMA İŞLEMİ”

“128 Milyar Dolar Nerede?” sorusuna ait Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Açıklayamıyorlar, zira yapılan sürecin gerçek olmadığını kendileri de biliyorlar. Ana muhalefet partisinin genel liderinin dokunulmazlığının kaldırılma gayreti muhalefeti susturma sürecinden diğer bir şey değildir” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, “128 Milyar Dolar Nerede?” sorusu üzerinden hükümete yüklendi. Tek adam sisteminden muhalefetin kıymetine dikkat çeken Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun fezlekesinin meclise gelmesinin muhalefeti susturmaya dönük bir çalışma olduğunu tabir etti.

“128 MİLYAR NEREDE?” SN. ERDOĞAN”

Kanunlara uygun denilen bir sürecin saklanmaması gerektiğine vurgu yapan Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, “128 Milyar Nerede?” Sn. Erdoğan ile Canikli, CHP’nin savlarına karşı farklı farklı karşılıklar verdiler. Canikli, ‘30 küsur milyar dolarla altın alındığı artık bilezik, gerdanlık, takı vb. olarak milletimizin evinde’ dedi. Bu kadar gülünç, bu kadar absürt, bu kadar vatandaşı aptal yerine koyan bir yanıt olabilir mi? Bu çaresizliğin bir itirafıdır. Sayın Erdoğan’da her şeyin maddelere uygun olduğunu söyledi. Muhalefet her şey kanunlara uygunsa bu dolarları kim yahut kimler aldı açıklayın diyor. Kanunlara uygun olan bir süreç saklanır mı? Açıklayamıyorlar, zira yapılan sürecin yanlışsız olmadığını kendileri de biliyorlar. Burası Türkiye, geçmişte zelzele için, şehit aileleri için toplanan paranın da hesabı sorulmadı. Birkaç gün medyada konuşuldu, sonra unutuldu” dedi.

“YARGI DEVRE DIŞI BIRAKILMAYA ÇALIŞILDIĞI İÇİN ARTIK BU MİSYONU MUHALEFET YAPIYOR”

Muhalefetin gerçekleri ortaya çıkarmak üzere bir misyon üstlendiğine işaret eden Genel Lider Yardımcısı Özdağ, “Hakkına, hukukuna sahip çıkmayan bir halk sömürülmeye mahkumdur. Muhalefetin vatandaşın hukukunu korumak için verdiği uğraşa dayanak olmayan bir toplum soyulmaktan, ulusal kaynaklarını kaybetmekten kurtulamaz. Bu ülkede tarafsız, bağımsız, objektif bir yargı olsa bugün bunların hiçbirini konuşmuyor olacaktık. Yargılanma korkusu, paraya, makama karşı zayıf olanları frenleyen en kıymetli sistemdir. Onun için sömürü sistemlerinde evvel yargı iş yapamaz, kıpırdayamaz hale getirilir. Sonra da o ülkenin kaynakları tabanına kadar soyulur. Yargı devre dışı bırakılmaya çalışıldığı için artık bu misyonu muhalefet yapıyor” tabirlerini kullandı.

“MUHALEFETİ SUSTURMA SÜRECİNDEN ÖTEKİ BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Hükümetin vatandaşa kesinlikle hesap vereceğini söz eden Özdağ, “Düşünün ki, muhalefet de olmasaydı bu olayların hiçbirinden toplumun haberi olmayacaktı. Ana muhalefet partisinin genel liderinin dokunulmazlığının kaldırılma eforu muhalefeti susturma sürecinden öteki bir şey değildir. Bunun için muhalefet çok kıymetlidir, hele bizim üzere tek adam sistemlerinde çok daha pahalıdır. İktidar bu sorudan kaçamaz, pankartları indirmek bu sorunun yanıtı değildir. Bu sorunun yanıtı makul, mantıklı, türel olmalıdır… Bu sorunun karşılığı bu paranın kuruş kuruş hesabını vermektir. Vatandaşa bu hesabı veremeyenler er geç yargıya, vicdanlarına ve dahası tarihe bu hesabı vermek zorunda kalırlar. O afişler yalnızca duvarlara asılmadı artık yüreklere, beyinlere de asıldı. Makul bir yanıtı verilmediği takdirde -hesabı verilene kadar- orada kalacaktır” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir