güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 6 ay

Emekli 104 amiral tarafından Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili yayımlanan bildiriye iktisat dünyası sessiz kalmadı. ACG Küme CEO’su Yunus Göksu, bu tıp teşebbüslerin istikrar ve inancı seven iktisada ziyan vereceğini söyleyerek, “Devlet aklı en üst perdeden yaptırım uygulayacaktır.” dedi.

Emekli 104 amiral tarafından Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayımlandı. Gece yarısı yayımlanan bildiriye iktisat dünyasında yansılar de gecikmedi.

Bu tıp teşebbüslerin istikrar ve inancı seven iktisada ziyan vereceğini belirten ACG Küme CEO’su Yunus Göksu, “Devlet aklı en üst perdeden yaptırım uygulayacaktır.” biçiminde konuştu.

“Özgürlüğümüzün sembolü demokrasinin yanındayız”

Göksu, insan hayatının her alanında vesayete karşı olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Seçilmiş bir hükümetin üzerinde vesayet kurmaya çalışan hangi kurum olursa olsun, kim olursa olsun özgürlüğümüzün sembolü demokrasinin yanındayız. 104 emekli amiralin yayınladığı son bildiri biçimi her teşebbüs bu ülkenin ilerlemesini, gelişmesini baltalamaya çalışmaktır. Pandemi sonrası değişen tüm algoritmalara ayak uydurmaya çalışan ülkenin önündeki manidir. İktisat, istikrarı sever, inancı sever. Darbe, demokrasiye meydan okuma teşebbüsleri ivme kazanmaya çalışan iktisada ziyan veriyor. Ülke iktisadı her ziyan gördüğünde doğacak bebeklerimiz daha geleceğinden kaybediyor.”

“Ekonomi istikrarı sever”

Devlet aklının, muhtemel ihanet teşebbüslerine karşı en üst seviyede tedbirlerini alırken en sert yaptırımları uygulayacağını söyleyen Göksu, “Grubumuz bünyesinde bağlantı dalında de faaliyet göstermemizden ötürü da bir bahiste ihtarda bulunmak istiyoruz; kurulan vesayet hayallerine reaksiyon söylentilerin tabanını güçlendiren hal almamalı.” sözlerini kullandı.

Göksu, toplumsal medyada magazinsel dedikodu telaffuzlarıyla darbe gerçekleşeceğinde iktisada verilmesi olası ziyan telaffuzlarla dillendirildiğini tabir ederek, “Tekrar söylemek gerekirse; iktisat istikrarı sever, istikrar da güçlü duruşla olur.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir